Róże Pustyni

Róże różańcowe dla kobiet

Róże Pustyni to Róże różańcowe dla kobiet. Zapraszamy wszystkie te z Was, którym bliska jest ta modlitwa, i te, które chciałyby podjąć ją po raz pierwszy. Chcemy modlić się za siebie, w naszych prywatnych intencjach, za naszych bliskich, wspierać się modlitwą. Wspólnie rozważać życie Jezusa przez różaniec, za sprawą Maryi wypraszać u Jezusa łaski potrzebne nam w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym…

Począwszy od października 2017, w każdy pierwszy wtorek miesiąca kapłan opiekujący się Różami będzie odprawiał Mszę Świętą we wszystkich intencjach naszej Wspólnoty. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. w swojej parafii w ten dzień i przyjęcia Komunii Świętej w intencji wszystkich tworzących Róże Pustyni. 

Każda Róża liczy dwadzieścia płatków, każda ma inną patronkę – świętą lub błogosławioną. Każda kobieta przez jeden miesiąc modli się rozważając jedną Tajemnicę. Zmiana tajemnic na kolejny miesiąc będzie odbywać się każdego 1-go dnia miesiąca.

Dołączając do Róż Pustyni zobowiązujesz się do: odmawiania codziennie jednego dziesiątka Różańca (wraz z modlitwami rozpoczynającymi lub kończącymi Różaniec w zależności od przydzielonej Tajemnicy – 1 Radosnej lub 5 Chwalebnej) i krótkiej modlitwy do patronki Róży, do comiesięcznego potwierdzenia swojej obecności na wspólnej modlitwie (najpóźniej do 29dnia każdego miesiąca); w razie chęci rezygnacji z modlitwy do pozostania w Róży do końca bieżącego miesiąca jednocześnie ze zgłoszeniem rezygnacji. W razie dwukrotnego z rzędu braku potwierdzenia obecności w Róży nastąpi wypisanie z listy. Oczywiście rozumiemy, że są różne sytuacje (brak dostępu do internetu, choroba, wyjazd etc.), dlatego z radością wpiszemy Cię z powrotem na listę, jeśli potwierdzenie przyjdzie z poślizgiem.

Zapisy (i/lub pytania): rozepustyni@mailplus.pl

Potrzebne dane: imię, nazwisko, adres email
(w przypadku Róży dla par potrzebne imiona i nazwisko (nazwiska – jeśli są różne) obojga dołączających. W odpowiedzi na zgłoszenie dostaniesz hasło do strony swojej Róży (hasła do Róż zostały ustawione, aby chronić Wasze dane), info o Opiekunce Róży, przydział Tajemnicy i modlitwę do patronki.

Zelatorka Róż – Izabela
Opiekun duchowy Wspólnoty– o.Szczepan

Nasze Róże:
Róża św. Joanny Beretta Molli
Róża św. Rity z Cascia
Róża św. Perpetuy i Felicyty
Róża św. Teresy z Lisieux
Róża św. Marii Magdaleny 
Róża św. Katarzyny ze Sieny
Róża św. Faustyny Kowalskiej
Róża św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki)
Róża św. Józefiny Bakhity
Róża św. Anny i Joachima (Róża dla Par)
Róża Bł. Karoliny Kózkówny (Róża z intencją o dobrego męża)
Róża św. Moniki (Róża dla Matek)
Róża św Elżbiety biblijnej (Róża za Współmałżonka)
Róża św. Matki Teresy (w intencji ochrony życia poczętego)
Róża św. Marty i Marii z Betanii (w intencji kapłanów i osób konsekrowanych)

Reklamy

23 myśli w temacie “Róże Pustyni

   1. Pani Wando, przed chwilą wysłałam maila ze wszystkimi informacjami o Róży, do której wysłała Pani zgłoszenie, ale dostałam wiadomość systemową że mail nie może być dostarczony na Pani adres emailowy. Proszę o ewentualny kontakt z innego adresu, na który mogłabym odesłać wszystkie informacje.

    Polubienie

  1. Martyno, dobrze, że napisałaś, z jakiegoś powodu Twój email wylądował w Spamie. Pewnie, że można sie zapisać, za chwilę odeślę Ci na pocztę wszystkie informacje o Twojej Róży. Serdeczności! 🙂

   Polubienie

 1. Szczęść Boże,napisałam wiadomość,prosząc o dołączeniu do grupy,proszę o informację,do której Róży mogę jeszcze dołączyć,szczególnie prosiłabym o dołączenie do Róży Św.siostry Faustyny i Św.Rity.

  Polubienie

  1. Szczęść Boże, Aneto!
   Oczywiście, wysłałam maila zwrotnego, ale jeśli nie doszedł, wyślę go za chwilę jeszcze raz.
   Serdecznie pozdrawiamy i z radością witamy Cię w naszych Różach! 🙂

   Polubienie

  1. Witaj Doroto, bardzo się cieszę, że do nas dołączasz!

   Twoją Różą będzie docelowo Róż św. Perpetui i Felicyty, ale dopóki nie uzbiera się minimum 15 osób, dołączam Cię do Róży św. Rity. Twoją Tajemnicą na październik będzie Ukoronowanie NMP na królową Nieba i ziemi + zakończenie Różańca (Pod Twoją obronę…) i modlitwa do patronki Róży. Na razie możesz odmawiać tą do Rity, albo w jej miejsce wstawić imiona swojej Róży.

   Zapraszam Cię także do grupy zamkniętej na FB, jeśli jesteś na tym portalu, dla dziewczyn z Róż, oprócz miejsca spotkań są tam także podawane nasze intencje. https://www.facebook.com/groups/1481714462072097/

   Jeśli masz jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem 🙂
   Serdecznie pozdrawiam i witam Cię w naszej małej wspólnocie 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s