O nas

Czasami trasa naszego życia prowadzi przez pustynię. Pustynia to miejsce spotkań z Bogiem. …chcę ją przynęcić, na pustynię ja wyprowadzić i mówić jej do serca (Oz 2, 16). Każda z nas ma swoją pustynię, ale czasami nasze ścieżki spotykają się. Pustynia to także miejsce oczyszczenia, miejsce z dala od światowego zgiełku, gdzie można zaczerpnąć głęboki oddech, gdzie nic nie przesłania nieba, a ciemności rozświetlają miliony gwiazd.

Jesteśmy kobietami. Jako kobiety nosimy w sobie obraz Boga. Jesteśmy takimi, jakimi On chciał nas stworzyć. Ale co to znaczy „być kobietą”? Czy czujesz czasami, że nie rozumiesz siebie? Co to znaczy „być na podobieństwo Boga? Co to znaczy być piękną? Kim jestem jako kobieta Chrystusa? Pismo Święte słowami Pieśni nad Pieśniami też zadaje to pytanie: Kim jest ta, co się wyłania z pustyni, wsparta na Oblubieńcu swoim? (PnP 8, 5)

Pragniemy odkrywać naszą kobiecą tożsamość – odkrywać, nie wymyślać od nowa. Bo Stworzyciela nie trzeba poprawiać. Pragniemy odkrywać i rozwijać talenty, jakimi On nas obdarzył. Odkrywać nasze piękno, bo każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje sobie tylko właściwym pięknem (Aldona Różanek). Dążyć do świętości, ponieważ ponad wszystko inne przez Boga do tego jesteśmy niezmiennie powoływane – ale także wspierać się wzajemnie w tej wędrówce.

Jesteśmy kobietami Pustyni, jej kwiatami.
Przez Niego odkrywamy swoje piękno, owocami którego chcemy się dzielić z innymi.

Kwiaty Pustyni to miejsce dla Ciebie, bez względu na to, czy znalazłaś już Boga, czy jeszcze Go szukasz. To miejsce, gdzie możesz dzielić się tym, co wiąże się z kobiecością i wiarą – chcemy stworzyć miejsce spotkań kobiet, gdzie będą mogły rozmawiać o wszystkim, co jest ważne w naszym życiu, o tym co daje szczęście i co rani, o tym co przynosi spełnienie i co pozostawia pustkę, o radości płynącej z wiary, i o wątpliwościach. To miejsce o kobietach, dla kobiet. A w szczególności o Bogu, który przemienia nasze serca!

Nasze teksty możecie znaleźć na
Facebook’uInstagramie, Twitterze i Google+

Reklamy

2 myśli w temacie “O nas

  1. Super pomysł na bloga!! 🙂 Gorąco polecam książkę Stasi E. „Urzekającą”
    Dziewczyny, proście Pana żeby pokazywał Wam wasze PIĘKNO. Ja doświadczyłam błyskawicznej reakcji.On naprawdę będzie działał; wasza psychika, zranione serce, poczucie wartości, lęki, kompleksy, i to przyjdzie w TAKICH ZNAKACH I ZDARZENIACH ze będziecie płakać z niedowierzania jak ja. Tylko poproście Go o to i dajcie mu szanse.. Z bogiem piękne! 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s