O miłosierdziu

Miłosierdzie – miłość, na którą nie zasługuję. Miłość, która spływa na mnie z przebitego boku Chrystusa wraz z Jego przebaczeniem. Obmywa mnie z grzechu i oczyszcza moje rany.

Dla Jego bolesnej męki – nie ze względu na moje dobre uczynki
Dla Jego bolesnej męki – nie ze względu na moją sprawiedliwość
Dla Jego bolesnej męki – nie ze względu na moje ofiary

Bóg obdarza nas Swym miłosierdziem właśnie dlatego, że jesteśmy grzesznikami. Nie potrzebowałybyśmy miłosierdzia, gdybyśmy nimi nie były. A jednak nimi jesteśmy i potrzebujemy go jak powietrza. Otrzymujemy je dzięki męce Chrystusa. On nie mógł cierpieć na marne. Umarł za nas, żebyśmy mogły dostąpić tej łaski. Same z siebie nie możemy uczynić nic, żeby zyskać zbawienie. Możemy starać się ze wszystkich sił, ale jeśli nie połączymy naszych wysiłków z Jego ofiarą, nie będą miały żadnej wartości. Tylko Jego miłość mogła nas odkupić w całości. Tylko Jego miłość zapragnęła wyciągnąć nas z ciemności grzechu, choć w żaden sposób sobie na to nie zasłużyłyśmy. On nieustannie nas gonił, a my tylko uciekałyśmy. Jednak w końcu nas dogonił. Spojrzał na nas, a my, patrząc w Jego oczy, pełne miłosierdzia, nie mogłyśmy już dalej uciekać. Musiałyśmy odpuścić. Rzuciłyśmy się w Jego ramiona i pozwoliłyśmy zanurzyć się w Krwi i Wodzie płynącej z Jego serca…

Trwajmy przed Nim tak często, jak tylko możemy. Zatrzymajmy się. Odpocznijmy. Po prostu patrzmy na Niego… Poczujmy jak pochłaniają nas promienie Jego miłosierdzia.

Anna Aniśko

Reklamy

Jedna myśl w temacie “O miłosierdziu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s